این روزها تقویت مژه و ابرو به عنوان بخش مهمی از اقدامات زیبایی مورد توجه اکثر افراد مخصوصا جوان ها قرار گرفته است. با این وجود عده زیادی هستند که جهت داشتن ابرو و مژه های زیبا از اطلاعات کافی برخوردار نیستند و برای تصاحب این زیبایی دست به اقدامات نا آگاهانه ای مثل استفاده از دارو های غیر مجاز، عمل های زیبایی پر خطر و اعتماد به افراد سود جو میزنند.
لذا با این وجود تصمیم بر این گرفتیم که در این مطلب شما را با روش های ساده و بی خطر خانگی برای تقویت و زیبایی مژه و ابرو آشنا کنیم. با بابونه همراه باشید.

 

روش ها و دستورات ساده خانگی برای تقویت ابرو

 

برداشت سلول های مرده پوست

همانطور که یکی از اقدامات مهم برای داشتن پوست سالم برداشتن سلول های مرده پوست (لایه برداری) میباشد ، در ارتباط با داشتن ابرو های پرپشت نیز باید همین کار را انجام دهید. سلول های مرده پوست باعث ضخامت و خشک شدن پوست میشود و در نتیجه مانع از رشد ابروها میگردد.

 

استفاده از روغن کرچک یا روغن نارگیل

شب ها قبل از خواب پوست خود را تمیز کرده و با استفاده از یک گوش پاک کن روغن را روی ابروهای خود بکشید. بگذارید این روغن شب روی پوست بماند و روز بعد آن را پاک نمایید.

این مورد بسیار کم هزینه میباشد. سعی کنید این کار را هرشب قبل از خواب انجام دهید و نتیجه آن را ظرف ۳ الی ۴ هفته مشاهده کنید.

 

روغن نارگیل و آبلیمو

این دو روغن را تهیه و به یک نسبت با هم ترکیب کنید.
شب ها قبل از خواب ابرو های خود را تمیز کنید و بوسیله گوش پاک کن این ترکیب را روی ابرو های خود بمالید و بگذارید تا صبح بماند.
صبح روز بعد صورتتان را با آب ولرم بشویید. این کار را هر شب تکرار نمایید.
بسیاری از افراد نمیدانند که آبلیمو برای رشد ابرو ها بسیار تاثیرگذار هست و زمانی که با روغن نارگیل ترکیب میشود خاصیت تقویتی آن ده برابر میشود.

 

روغن زیتون

استفاده از روغن زیتون یکی از سریع ترین روش ها برای پرپشت کردن ابروها بحساب می آید.
برای این کار کافی است که شب ها ابروهای خود را تمیز کرده و آنها را به روغن زیتون آغشته و صبح روز بعد بشویید.

 

روغن کنجد

۲ قاشق غذاخوری روغن کنجد را با نصف قاشق غذاخوری آبلیمو ترکیب کنید و ۵ الی ۶ قطره روغن رزماری به آن اضافه کنید.
یک تکه پنبه را به این تترکیب آغشته کنید و به روی ابروهایتان بزنید. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه بشورید. این کار را ۲ بار در روز تکرار کنید.

 

وازلین

شاید باور این برایتان سخت باشد که مصرف وازلین در ناحیه مژه و ابرو باعث تقویت موها و افزایش سرعت رشد آنها شود.
برای این منظور مقدار کمی از وازلین را در نوک انگشتانتان قرار داده و به آرامی چندین بار از قسمت وسط ابرو به سمت کنار بکشید.
چند لحظه صبر کنید تا وازلین جذب پوست شود و در نهایت اضافه های آن را با یک دستمال تمیز بردارید.
این کار را شب ها قبل از خواب انجام داده و روز بعد بشویید.

 

روغن های گیاهی

روغن هایی مثل رزماری، کرچک، آووکادو، سیاهدانه ، بادام و هفت مغز هر یک به نوبه خود تاثیرات بسیار عالی را برای رشت و تقویت ابرو ها دارمد.

شما میتوانید شب ها قبل از خواب هر یک از این روغن ها را بوسیله گوش پاک کن به آرامی روی ابروهای خود بکشید. البته باید دقت بفرمایید که قبلش ابروهای خود را تمیز کرده باشید.

 

دانه شنبلیله

دانه شنبلیله را تهیه کنید و آن را آسیاب کنید تا حدی که خمیر شود. و شب ها قبل از خواب به ابروهای خود بمالید.

 

روغن درخت چای

پس از پاک کردن پوست در شب، از روغن درخت چای به ابرو بزنید این روغن طبیعی را بر روی ابروهایتان بگذارید وصبح با آب بشویید.این روش درمانی را هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید تا ببینید چقدر موثر است قطعا این شما را ناامید نخواهد کرد.

 

قطره کندش

قطره گیاه کندش را تهیه بفرمایید و شب ها قبل از خواب آن را روی ابرو های خود به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. این کار را تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهید. افرادی که طبعشان گرم است این گیاه را استفاده نکنند. زیرا باعث بوجود آمدن جوش میشود.

 

روغن گیاه خرگوشک

این روغن را تهیه کنید و هفته ای دو مرتبه ابروها را با این روغن شستشو دهید. لطفا دقت فرمایید که در هنگاه استفاده، وارد چشمتان نشود. 

 

اینستاگرام بابونه / بهترین روش های تقویت ابرو