درمان خال گوشتی

درمان خال گوشتی با راهکارهای ساده (۲۸ راهکار)

درمان‌های طبیعی آسان برای از بین بردن و درمان خال گوشتی از روی بدن یا صورت

در این مطلب به بیان راهکارها و روش های خانگی برای درمان خال های گوشتی میپردازیم. از این درمان‌های خانگی می‌توانید برای از بین بردن خال‌های گوشتی در هر نقطه‌ای از بدن‌تان از جمله گونه‌ها، شانه‌ها، سینه، شکم، بازوها، پا و غیره استفاده کنید؛ ولی توصیه میکنیم که پیش از استفاده از این درمان‌های خانگی از عدم حساسیت پوستی اطمینان حاصل کنید (در غیر این صورت، ممکن است پوست‌تان به این درمان‌های طبیعی واکنش نشان دهد).

روش اول درمان خال گوشتی : سرکه سیب

مواد مورد نیاز:

الف. سرکه سیب
ب. یک عدد کاسه
پ. یک تکه پنبه یا حوله‌ی کاغذی

سرکه سیب

نحوه‌ی آماده‌سازی:

چند قطره سرکه سیب را در کاسه بریزید. تکه پنبه (یا دستمال حوله) را به طور کامل به سرکه سیب آغشته کنید. آن را به خال‌های گوشتی‌تان روی صورت یا بدن بمالید. اجازه دهید یک شب به همان حالت بماند. این کار را حداقل ۱۰ روز پشت سر هم انجام دهید.

نحوه‌ی عملکرد:

با مالیدن روزانه‌ و مرتب سرکه سیب خام و ارگانیک به خال‌های گوشتی، بعد از مدتی شاهد خواهید بود که این خال‌ها به تدریج کوچک می‌شوند، زیرا محتوای اسیدی سرکه سیب باعث لایه‌برداری از خال و کوچک شدن آن می‌شود.

توجه داشته باشید که در چند روز نخستِ استفاده از سرکه سیب، ممکن است شرایط خال گوشتی‌تان بد شود. نگران نباشید … چند هفته زمان لازم است تا وضعیت آن بهتر شود. در صورتی که آثار آن باقی ماند، روی آن روغن نارگیل بمالید.

روش دوم: آناناس و نمک دریایی

مواد مورد نیاز

الف. آب آناناس (تازه)
ب. مقداری نمک دریایی (اختیاری)

نحوه‌ی آماده‌سازی:

آب آناناس تازه را بگیرید و در یک نعلبکی بریزید. پنبه‌ای را به آب آناناس آغشته کنید و روی خال گوشتی بگذارید. به مدت یک شب یا تا هنگام خشک شدن کامل آب آناناس محل مورد نظر را نشویید. این کار را به مدت دو هفته در طول روز چندین بار تکرار کنید، تا خال گوشتی به تدریج محو شود.

نحوه‌ی عملکرد:

اسید سیتریک موجود در آناناس به محو شدن خال گوشتی کمک می‌کند، و هم‌زمان، نمک دریایی نیز لایه‌ی پوست خشک شده را بر می‌دارد، و از این طریق باعث ایجاد پوست نرم و تازه‌ای در زیر آن می‌شود.

توجه: سعی کنید برای این کار از آب آناناس تازه استفاده کنید، زیرا حاوی اسید سیتریک بیش‌تری است. اگر آب آناناس تازه در دسترس نبود، سعی کنید از آب میوه‌های دیگری نظیر گریپ فروت، سیب ترش و لیمو استفاده کنید.

روش سوم: آب سیب ترش

مواد مورد نیاز:

الف. میوه‌های ترش نظیر پرتقال
ب. لیمو یا سیب سبز
پ. دستگاه آب میوه گیری

سیب ترش

نحوه‌ی آماده‌سازی:

آب سیب سبز ترش را با استفاده از دستگاه آب میوه گیری خارج کنید. آب سیب ترش را روی خال گوشتی بمالید. این کار را به مدت ۱ الی ۲ هفته تکرار کنید و شاهد نتیجه‌ی آن باشید.

نحوه‌ی عملکرد:

بار دیگر باید بگوییم، اسید سیتریک موجود در میوه‌های ترش مانند پرتقال،‌ لیمو، سیب سبز و غیره باعث از بین رفتن خال‌ها می‌شود.

روش چهارم: عسل

مواد مورد نیاز

الف. فقط چند قاشق چای خوری عسل

نحوه‌ی آماده‌سازی:

نیازی به آماده‌سازی خاصی نیست؛ فقط کمی عسل را در یک بشقاب بریزید. عسل ماده‌ی کارسازی است که نیازی به هیچ ماده‌ی مکملی ندارد. بنابراین، به راحتی می‌توانید عسل را روی خال گوشتی بمالید و منتظر شوید تا خشک شود.

نحوه‌ی عملکرد:

عسل به خاطر قابلیت مرطوب سازی پوست و هم‌چنین، به خاطر ویژگی ضد عفونی کنندگی‌اش برای پوست بسیار مفید است؛ مجموع این ویژگی‌ها به همراه فواید بی شمار دیگر، باعث می‌شوند عسل بتواند برای محو کردن خال گوشتی موثر باشد.

توجه: استفاده از عسل یکی از بهترین و مفیدترین راه‌های درمان خانگی خال گوشتی برای پوست‌های حساس است.

روش پنجم: روغن کرچک و جوش شیرین

مواد مورد نیاز

الف. ۱ قاشق چای خوری جوش شیرین
ب. نصف قاشق چای خوری روغن کرچک
پ. آسپیرین خرد شده (اختیاری)

روغن کرچک و جوش شیرین

نحوه‌ی آماده‌سازی:

همه‌ی این مواد را با هم مخلوط کنید و خمیر یکدست و نرمی بسازید. این خمیر را با فشار ملایمی روی خال گوشتی بمالید. بگذارید این خمیر یک شب روی خال بماند. این کار را به مدت یک ماه، روزی دو بار انجام بدهید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید.

نحوه‌ی عملکرد:

روغن کرچک نه تنها به عنوان یک روغن گیاهی مفید شناخته می‌شود، بلکه هم‌چنین می‌تواند به رفع زوائد پوستی، زگیل، و خال گوشتی نیز کمک کند. روغن کرچک این کار را از طریق حل کردن و برداشتن زوائد غیر معمول پوستی انجام می‌دهد.

روش ششم: سیر

مواد مورد نیاز

الف. چند حبه سیر
ب. یک باند کوچک یا چسب زخم

 

نحوه‌ی آماده‌سازی:

حبه‌های سیر را آن‌قدر بکوبید تا به خمیر غلیظی تبدیل شوند. ابتدا، خمیر سیر را به طور کامل روی خال گوشتی بمالید. اکنون آن ناحیه را با باند بپوشانید. اجازه دهید به مدت یک شب به همین حالت بماند تا خشک شود.
ت. این کار را به مدت ۵ تا ۷ روز تکرار کنید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید.

نحوه‌ی عملکرد:

سیر حاوی آنزیم‌هایی است که توده‌های سلولی ایجاد کننده‌ی رنگدانه‌ها را از بین می‌برند. و از همه مهم‌تر این‌که، سیر رنگدانه‌های پوست را روشن می‌کند.

نکته:

استفاده از سیر بر روی پوست ممکن باعث ناراحتی و قرمز شدن سطح آن شود. بنابراین، برای محافظت از پوست اطراف خال گوشتی، روی سطح آن را با روغن یا وازلین بپوشانید. هم‌چنین، قبل از هر دفعه انجام این کار، آن ناحیه از پوست را با استفاده از الکل ضد عفونی کنید.

روش هفتم: ژل آلوئه‌ورا

مواد مورد نیاز

الف. ژل موجود در برگ‌های آلوئه‌ورا

نحوه‌ی آماده‌سازی:

با استفاده از چاقوی تیز، لبه‌ی برگ آلوئه‌ورا را برش بزنید. سپس ژل موجود در آن را خارج کنید. ژل آلوئه‌ورا را روی خال گوشتی بمالید و برای محافظت از آن، باندی را روی آن ناحیه بگذارید. برای آن‌که ژل آلوئه‌ورا به خوبی جذب پوست شود، اجازه دهید ۳ تا ۴ ساعت به همان صورت بماند. این کار را به مدت یک ماه، روزی ۲ تا ۳ مرتبه انجام دهید تا به نتایج رضایت بخشی برسید.

نحوه‌ی عملکرد:

ژل آلوئه‌ورا از نظر قدرت مبارزه علیه خال‌های گوشتی، در مقایسه با سایر مواد اسیدی، ملایم و خفیف‌تر است؛ به همین خاطر نیز به نظر می‌رسد راه درمانی مناسب‌تری باشد.

روش هشتم: روغن دانه‌ی کتان

مواد مورد نیاز

الف. روغن دانه‌ی کتان
ب. دانه‌های کتان
پ. عسل

دانه کتان

نحوه‌ی آماده‌سازی:

دانه‌های خرد و پودر شده‌ی کتان را با عسل و روغن دانه‌ی کتان مخلوط کنید. این خمیر را روی خال گوشتی بمالید. حدود یک ساعت صبر کنید. این کار را به مدت چند هفته پشت سر هم، روزی ۳ مرتبه انجام دهید.

نحوه‌ی عملکرد:

در این ترکیب، از نظر قدرت مبارزه با خال‌های گوشتی، روغن دانه‌ی کتان خاصیت ویژه‌ای دارد؛ بعد از گذشت مدتی از کابرد روغن دانه‌ی کتان، حتما از این ماده خوش‌تان خواهد آمد، زیرا خال گوشتی را به تدریج نرم، و اطراف‌اش را نیز شل می‌کند، و به این ترتیب، به آسانی آن را محو می‌کند.

روش نهم: روغن درخت چای

مواد مورد نیاز:

الف. چند عدد گوش پاک کن
ب. روغن درخت چای

نحوه‌ی آماده‌سازی:

چند قطره از روغن درخت چای را در یک کاسه‌ی کم عمق و کوچک بریزید. گوش پاک کن را به طور کامل به روغن درخت چای آغشته کنید. سپس،‌ گوش پاک کن آغشته به روغن درخت چای را بر روی خال گوشتی و نواحی اطراف آن بکشید.

روش دهم: پوست موز

مواد مورد نیاز

الف. پوست تازه‌ی موز

نحوه‌ی آماده‌سازی:

مقداری پوست تازه‌ی موز آماده کنید.پوست موز را از سمت داخل روی خال گوشتی بگذارید. سپس برای ثابت ماندن آن بر روی خال گوشتی، ‌از باند یا چسب زخم استفاده کنید.

نحوه‌ی عملکرد:

اگر این کار را مرتب انجام دهید، پوست موز به تدریج خال گوشتی را خشک و کوچک می‌کند.

روش یازدهم: صمغ کندر

مواد مورد نیاز:

الف. روغن گیاهی صمغ کندر
ب. روغن زیتون

نحوه‌ی آماده‌سازی:

قبل از هر کار، ابتدا لازم است روغن صمغ کندر را رقیق کنید. چگونه؟ با افزودن ۸ قاشق چای خوری روغن زیتون به ۱ قاشق چای خوری روغن صمغ کندر. اکنون، این ترکیب را با فشار ملایمی بر روی خال گوشتی بمالید، و اجازه دهید دو ساعت به همین حالت بماند.
ب. برنامه‌ریزی کنید و به طور مرتب، روزی دو مرتبه، به مدت چند هفته، پشت سر هم، این کار را تکرار کنید.

نحوه‌ی عملکرد:

روغن گیاهی صمغ کندر به طور طبیعی به عنوان یک داروی قابض شناخته می‌شود. این یکی از ویژگی‌های مثبت صمغ کندر است، زیرا باعث می‌شود خال گوشتی،‌ لایه به لایه،‌ خشک شود.

نکته

چنان‌چه در اثر استفاده از صمغ کندر، دچار ناراحتی پوستی شدید، مصرف آن را متوقف کنید و از راه‌های دیگر استفاده کنید.

روش دوازدهم: ید

مواد مورد نیاز:

الف. ید (به صورت تنتور)
ب. گاز استریل یا چسب زخم

نحوه‌ی آماده‌سازی:

۲ الی ۳ قطره از تنتور ید را در کاسه‌ی کوچک و کم عمقی بریزید. ابتدا محل مورد نظر را به خوبی تمیز کنید. سپس، فقط یک قطره از محلول تنتور ید ۵ درصد را روی خال گوشتی بمالید. روی آن را با استفاده از گاز استریل یا چسب زخم بپوشانید. در صورت امکان، اجازه دهید تنتور ید به مدت یک شب روی خال گوشتی بماند. این کار را برای یک یا چند هفته تکرار کنید، تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

نحوه‌ی عملکرد:

تنتور ید به تنهایی می‌تواند کمک‌تان کند از شر خال گوشتی و زوائد پوستی خلاص شوید. در حقیقت، این ماده به طور طبیعی باعث مرگ سلولی می‌شود و توده‌ها را از بین می‌برد.

نکته

ید قابلیت شگفت‌انگیزی در نابودی خال گوشتی دارد (بدون باقی گذاشتن اثر)، ولی ممکن است همچنان کمی لک روی پوست‌تان بماند. به منظور اجتناب از ایجاد لکه‌های عمیق ارغوانی رنگ بر روی پوست، پیش از مالیدن تنتور ید به خال گوشتی، مقداری وازلین در اطراف خال گوشتی‌تان بمالید تا از پوست اطراف این خال محافظت کند.

 

روش سیزدهم: توت فرنگی

مواد مورد نیاز

الف. دو عدد توت فرنگی (در این‌جا از توت فرنگی، نه برای طعم فوق‌العاده‌اش، بلکه به دلیل اثر فوق‌العاده‌اش بر خال گوشتی استفاده می‌کنیم)

خواص توت فرنگی

نحوه‌ی آماده‌سازی:

توت فرنگی را به قطعه‌های کوچک خرد کنید. قطعات توت فرنگی را روی خال گوشتی بگذارید. نیم ساعت یا کمی بیش‌تر صبر کنید. سپس پوست‌تان را بشویید.

نحوه‌ی عملکرد:

توت فرنگی دارای آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌هایی است که برای درمان ناراحتی‌های پوستی، شفاف‌سازی پوست، و هم‌چنین از بین بردن خال گوشتی مفید هستند.

 

روش چهاردهم: گریپ فروت

مواد مورد نیاز:

الف. عصاره‌ی دانه‌ی گریپ فروت
ب. گاز استریل یا چسب زخم

نحوه‌ی آماده‌سازی:

مقداری عصاره‌ی دانه‌ی گریپ فروت تهیه کنید. فقط یک قطره از عصاره‌ی دانه‌ی گریپ فروت را روی خال گوشتی بمالید. روی آن را (به طور دلخواه) با استفاده از گاز استریل یا چسب زخم بپوشانید. چند ساعت صبر کنید. این کار را به مدت یک ماه، روزی دو تا سه بار تکرار کنید.

نحوه‌ی عملکرد:

گریپ فروت غنی از ویتامین E و فلاونوئید است. این مواد گریپ فروت را به داروی خوبی برای نابودی خال گوشتی تبدیل کرده‌اند. هم‌چنین در صورت تمایل می‌توانید ۱ قطره عصاره‌ی دانه‌ی گریپ فروت را با ۱۰ قطره روغن آووکادو ترکیب کنید. سپس آن را روی خال گوشتی بمالید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. البته با یک بار نمی‌توانید تغییر را مشاهده کنید، بلکه باید این کار را آن‌قدر ادامه دهید تا به نتیجه‌ی دلخواه‌تان برسید.

 

روش پانزدهم: برگ‌های گشنیز

مواد مورد نیاز:

الف. مقداری برگ گشنیز

نحوه‌ی آماده‌سازی:

برگ‌های گشنیز را آن‌قدر بکوبید تا به خمیر نرمی تبدیل شوند. اکنون خمیر برگ گشنیز را روی خال گوشتی بمالید. اجازه دهید این خمیر حدود ۱۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند.

نحوه‌ی عملکرد:

با استفاده از گشنیز، فقط ظرف چند روز، تغییر را در خال گوشتی مشاهده خواهید کرد.

 

روش شانزدهم: بادام هندی

مواد مورد نیاز:

الف. با اندازه‌ی نصف یک کاسه‌ی کوچک بادام هندی

نحوه‌ی آماده‌سازی:

بادام هندی را به مدت یک شب در آب بخیسانید. صبح فردا، آن را بکوبید و از آن خمیر درست کنید. خمیر بادام هندی کوبیده شده را بر روی خال گوشتی بگذارید. این کار را برای (البته نه چند روز، بلکه چند هفته) به طور مرتب تکرار کنید.

نحوه‌ی عملکرد:

این درمان طبیعی می‌تواند خال گوشتی و جای زخم را به خوبی محو کند.

 

روش هفدهم: زیره سبز

مواد مورد نیاز:

الف. مقداری زیره‌ی سبز
ب. آب به اندازه‌ی یک کاسه

نحوه‌ی آماده‌سازی:

دانه‌های زیره‌ی سبز را به مدت یک شب در آب بخیسانید. صبح فردا، آن‌ها را بکوبید تا به خمیر تبدیل شوند. خمیر حاصل از دانه‌های زیره‌ی سبز کوبیده شده را بر روی خال گوشتی بگذارید. این کار به مدت ۲ هفته انجام دهید.

نحوه‌ی عملکرد:

دانه‌های زیره‌ی سبز به طور طبیعی می‌توانند به تدریج خال گوشتی را از بین ببرند.

نکته

اگر پس از مالیدن خمیر زیره‌ی سبز روی پوست‌تان احساس سوزش کردید، نگران نباشید. این داروهای گیاهی هیچ ضرری ندارد و آسیبی به پوست‌تان نمی‌رساند.

 

روش هجدهم: ترب

مواد مورد نیاز:

الف. فقط یک عدد ترب

نحوه‌ی آماده‌سازی:

ابتدا ترب را رنده کنید (یا بکوبید) و آن را به خمیر نرم و یکدستی تبدیل کنید. خمیر حاصل را روی خال گوشتی بمالید. این کار را چندین بار در طول روز انجام دهید تا به نتیجه‌ی دلخواه‌تان برسید.

نحوه‌ی عملکرد

خمیر ترب دارای خاصیتی است که می‌تواند خال گوشتی را نابود کنید، بنابراین، اکنون یاد گرفتید که ترب فقط برای خوردن نیست، بلکه می‌توانید از آن برای بر طرف کردن  خال گوشتی نیز استفاده کنید.

 

روش نوزدهم: ساقه‌ی درخت انجیر

مواد مورد نیاز:

الف. دو عدد ساقه‌ی درخت انجیر

نحوه‌ی آماده‌سازی:

ابتدا شیره‌ی درون ساقه‌ی درخت انجیر را خارج کنید. عصاره‌ی شیره‌ی ساقه‌ی درخت انجیر را بر روی خال گوشتی بمالید. این کار را بسته به بزرگی خال گوشتی، می‌توانید روزی دو الی سه بار انجام دهید.

نحوه‌ی عملکرد:

شیره‌ی درون ساقه‌ی درخت انجیر به طور موثر می‌تواند با خال گوشتی مبارزه کند.

 

روش بیستم: سیب زمینی

مواد مورد نیاز:

الف. یک عدد سیب زمینی متوسط (سیب زمینی،‌ علاوه آن‌که ماده‌ی غذایی محبوبی است، تاثیر بسیار خوبی بر پوست نیز دارد)

نحوه‌ی آماده‌سازی:

سیب زمینی را از وسط نصف کنید. سپس، سیب زمینی را با فشار ملایمی روی خال گوشتی بمالید.
ب. این کار را چند روز مرتب انجام دهید.

نحوه‌ی عملکرد:

این فرایند به لایه برداری از سطح خال گوشتی بر روی پوست کمک می‌کند. هم‌چنین می‌توانید تکه‌ی کوچکی از سیب زمینی را روی خال گوشتی بگذارید و با استفاده از چسب زخم آن را سر جای‌اش نگه دارید. به تدریج مشاهده می‌کنید، با تجزیه‌ی سیب زمینی روی پوست، خال گوشتی نیز کم کم محو می‌شود.

روش بیست و یکم: آسپیرین

مواد مورد نیاز:

الف. یک عدد قرص آسپیرین

نحوه‌ی آماده‌سازی:

آسپیرین را در چند قطره آب حل کنید و آن را به صورت خمیر درآورید. اکنون خمیر آسپیرین را روی خال گوشتی بگذارید. حدود نیم ساعت صبر کنید و سپس، محل مورد نظر را بشویید. این کار را هر روز انجام دهید تا به نتیجه‌ی مورد نظر برسید.

نحوه‌ی عملکرد:

اگر پس از یک هفته استفاده از خمیر آسپیرین، شاهد تغییراتی در خال گوشتی بودید، به این معنی است که این روش درمانی برای‌تان کارساز است؛ بنابراین، آن را ادامه دهید تا به نتیجه‌ی رضایت بخش برسید.

روش بیست و دوم: قاصدک

مواد مورد نیاز:

الف. ریشه‌ی قاصدک

نحوه‌ی آماده‌سازی:

عصاره‌ی ریشه‌ی قاصدک را خارج کنید (حتی مایع شیری رنگ ریشه‌ی قاصدک نیز برای رفع خال گوشتی موثر است) عصاره‌ی غلیظ ریشه‌ی قاصدک را، نه یک بار، بلکه روزی چندین مرتبه با فشار ملایمی روی خال گوشتی بمالید. سپس، بعد از حدود یک ساعت آن را بشویید. این کار را هر روز به مدت یک هفته ادامه دهید تا خال گوشتی محو شود.

نحوه‌ی عملکرد:

عصاره‌ی ریشه‌ی قاصدک در درمان و نابودی خال گوشتی بسیار موثر است.

روش بیست و سوم: آب پیاز

مواد مورد نیاز:

الف. چند عدد پیاز
ب. گوش پاک کن

نحوه‌ی آماده‌سازی:

ابتدا آب پیاز را بگیرید. گوش پاک کن را به آب پیاز آغشته کنید. گوش پاک کن آغشته با آب پیاز را به خال گوشتی بمالید. حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید، و سپس آن را بشویید. این کار را برای حداقل ۳ هفته مرتبا تکرار کنید.

نحوه‌ی عملکرد:

آب پیاز، به خاطر خواص اسیدی‌اش، به تدریج و به آهستگی باعث محو شدن خال گوشتی می‌شود.

روش بیست و چهارم: آب گل کلم

مواد مورد نیاز:

الف. یک عدد گل کلم
ب. یک تکه پنبه

خواص گل کلم

نحوه‌ی آماده‌سازی:

با استفاده از دستگاه آب میوه گیری یا خرد کن، آب گل کلم را خارج کنید. اکنون، تکه پنبه را به آب گل کلم آغشته کنید. آب گل کلم را به خال گوشتی و پوست اطراف آن بمالید. یک الی دو ساعت صبر کنید. بعد از گذشت یکی دو ساعت، حتما پوست‌تان را به خوبی با آب بشویید. این کار چند روز تکرار کنید و نتیجه‌ی فوق‌العاده‌ی آن را ببینید.

نحوه‌ی عملکرد:

مطمئنا نمی‌دانستید که این سبزی پر خاصیت می‌تواند برای رفع خال گوشتی هم مفید باشد. آب گل کلم به صورت ریشه‌ای با سلول‌های موجود در خال گوشتی مبارزه می‌کند، و پس از مدتی آن را از بین می‌برد.

 

روش بیست و پنجم: دارچین

مواد مورد نیاز:

الف. ۵۰ گرم پودر دارچین
ب. یک عدد لیموی تازه

نحوه‌ی آماده‌سازی:

ابتدا آب لیمو را خارج کنید. سپس، آب لیمو را در یک ظرف با دارچین مخلوط کنید تا به خمیری نرم و شل تبدیل شود. این خمیر نیمه مایع را روی خال گوشتی بمالید. حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب سرد به خوبی بشویید.

نحوه‌ی عملکرد:

ماسک پودر دارچین و آب لیموی تازه در مبارزه علیه خال گوشتی، چین و چروک، و خطوط ناشی از افزایش سن به شما کمک می‌کند. هم‌چنین، آب لیمو که سرشار از ویتامین C است، می‌تواند رنگدانه‌های پوست را کاهش دهد.

 

روش بیست و ششم: عسل و تخم مرغ

مواد مورد نیاز:

الف. یک عدد تخم مرغ
ب. یک قاشق چای خوری عسل

نحوه‌ی آماده‌سازی:

تخم مرغ را درون یک کاسه بریزید و آن‌قدر بزنید تا به شکل کف در بیاید، سپس عسل را به آن اضافه کنید. ترکیب تخم مرغ و عسل را بر روی خال گوشتی و نواحی اطراف آن بمالید. بعد از حدود ۳۰ دقیقه، محل مورد نظر را، ابتدا با آب سرد، و سپس با آب گرم بشویید. این دستورالعمل را هفته‌ای دو بار انجام دهید.

نحوه‌ی عملکرد:

همان‌طور که می‌دانید، عسل یک ماده‌ی درمانگر طبیعی است که باعث نرمی و روشنی پوست می‌شود. وقتی عسل با تخم مرغ ترکیب می‌شود، می‌تواند در مبارزه علیه رنگدانه‌های پوست و هم‌چنین چین و چروک‌ها به شما کمک کند.

 

روش بیست و هفتم: سفیده‌ی تخم مرغ

مواد مورد نیاز:

الف. سفیده‌ی یک عدد تخم مرغ

نحوه‌ی آماده‌سازی:

یک تخم مرغ را بشکنید و سفیده‌ی آن را جدا کنید. اکنون سفیده‌ی تخم مرغ را بر روی خال گوشتی بمالید. بعد از حدود ۱۵ دقیقه آن را با آب سرد بشویید. ماسک سفیده‌ی تخم مرغ را هفته‌ای سه مرتبه استفاده کنید، و نتیجه‌ی آن را ببینید.

نحوه‌ی عملکرد:

سفیده‌ی تخم مرغ نه تنها باعث از بین رفتن سلول‌های مرده‌ی پوست می‌شود، بلکه پوست را نیز تغذیه می‌کند، و هم‌چنین به رفع خال گوشتی و لکه‌های ناشی از افزایش سن کمک می‌کند.

 

روش بیست و هشتم: روغن‌های گیاهی و آب نمک

مواد مورد نیاز:

الف. روغن‌های گیاهی
ب. آب نمک

نحوه‌ی آماده‌سازی:

آن‌ها را با یک نسبت با یکدیگر ترکیب کنید. پنبه‌ای را به ترکیب روغن گیاهی و آب نمک آغشته کنید، و هر روز روی خال گوشتی بمالید.

نحوه‌ی عملکرد:

ترکیب این دو ماده، به صورت بی‌خطر و بدون عارضه‌ جانبی، به رفع چین و چروک و خال گوشتی کمک می‌کند.

تا این‌جا به بررسی درمان‌های خانگی و طبیعی برای از بین بردن خال گوشتی پرداختیم؛ ولی آیا راه‌های دیگری نیز برای خلاصی از شر آن وجود دارد؟ – مثلا کرم‌های بر طرف کننده‌ی خال گوشتی.

کرم‌های از بین برنده خال گوشتی:

آیا این کرم‌ها موثر هستند؟

خال گوشتی به نظر برخی‌ها “‌نقطه‌ی زیبایی‌”‌، و به زعم برخی دیگر “‌عامل زشتی‌”‌ است. متخصصان پوست برای برداشتن خال گوشتی از چاقوی جراحی استفاده می‌کنند؛ این یکی از روش‌های رایج برای از بین بردن خال گوشتی به شمار می‌آید. ولی این روش ممکن است به ایجاد جای زخم منجر شود، به همین خاطر بسیاری از آدم‌ها این گزینه را انتخاب نمی‌کنند.

برخی کرم‌های موضعی از بین برنده‌ی خال گوشتی نیز وجود دارند که حاوی ماده‌ای به نام بلادروت هستند – ماده‌ای اسیدی که باعث تحلیل خال گوشتی می‌شود. ولی این کرم‌ها نیز، درست مثل درمان‌های طبیعی و خانگی که در این مقاله معرفی شدند، نیازمند حوصله و مداومت در استفاده هستند. انتظار نداشته باشید که این کرم‌ها به سرعت معجزه کنند و به سرعت خال گوشتی را نابود کنند. میزان موفقیت این کرم‌ها نیز به اندازه‌ی خال گوشتی بستگی دارد.

آیا روش‌های پیشگیرانه‌ای وجود دارند که با استفاده از آن‌ها بتوان از بروز خال گوشتی پیشگیری کرد؟ در ادامه، به برخی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

پیشگیری از بروز خال گوشتی

برخی روش‌ها برای پیشگیری از رشد و تیره شدن خال گوشتی وجود دارد،‌ که در این بخش معرفی می‌شوند.

۱. محدودیت در تماس مستقیم با نور خورشید

یکی از راه‌های کاهش خطر ایجاد خال گوشتی، محافظت از پوست بدن در برابر اشعه‌های مضر ماورای بنفش است. از این به بعد سعی کنید در طول ساعات اوج تابش نور خورشید – از ساعت ۱۰ صبح الی ۳ بعد از ظهر – کم‌تر در فضای باز قرار بگیرید.

۲. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب

یکی دیگر از راه‌های اجتناب از ایجاد خال گوشتی (در پوست‌ها حساس) استفاده از کرم‌های ضد آفتاب با اس‌پی‌اف ۳۰ به بالا است.

۳. بررسی مرتب پوست

همیشه به طور مرتب تمام نقاط پوست بدن‌تان را وارسی کنید. این کار کمک می‌کند تا از رشد خال‌های جدید بر روی بدن‌تان آگاه شوید، و بسته به نوع خال، اقدامات لازم را انجام دهید.

۴. لایه برداری

انجام روزانه‌ی لایه برداری از پوست یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از ایجاد خال گوشتی است.

زمان مراجعه به پزشک

توصیه می‌شود جهت معاینه‌ی خال‌های بدن و آگاهی از تغییرات احتمالی در اندازه و شکل آن‌ها، هر ماه با متخصص پوست مراجعه کنید.

روش‌های جراحی خال گوشتی توسط پزشک متخصص مجاز

پیش از انجام جراحی، پزشک باید اندازه‌ی حاشیه‌ی خال را به خوبی به دست بیاورد. سه روش جراحی برای از بین بردن خال گوشتی وجود دارد: برش خال به وسیله‌ی تیغ، بافت برداری به وسیله‌ی منگنه‌ی جراحی، و برداشتن خال به وسیله‌ی برش عمیق. به علاوه، برای از بین بردن خال گوشتی از لیزر هم استفاده می‌کنند.

 

دمنوش میوه ای استوایی دکتر بین (۱۰۰گرمی)

موارد مصرف:

 • کاهش دهنده وزن
 • کاهش دهنده کلسترول خون
 • پاک کننده و مقوی کبد
 • کاهش دهنده فشار و غلظت خون
 • انرژی زا و برطرف کننده خستگی
 • سرشار از ویتامینها به ویژه ویتامین C
 • سرشار از آنتی اکسیدان
 • افزایش دهنده سطح ایمنی بدن
 • تقویت کننده اعصاب
 • ضد سرما خوردگی

دمنوش کیسه ای گیاهی دکتر بین

موارد مصرف:

 • رفع بیخوابی
 • رفع سردرد
 • درمان نفخ معده
 • تقویت عضلات
 • درمان درد مفاصل
 • درمان سینوزیت
 • جلوگیری از سرطان
 • درمان سرفه و گلودرد
 • کاهش استرس
 • ضد اسهال
 • جلوگیری از زایمان زودرس
 • رفع آکنه و جوش
 • کاهش فشار خون
 • تقویت رحم و تنظیم پریود
 • درمان بیماری‌های کبدی
 • ضد دیابت
 • کاهش کلسترول

دمنوش کیسه ای میوه ای استوایی دکتر بین

موارد مصرف:

 • کاهش دهنده وزن
 • ضد سرما خوردگی
 • کاهش دهنده کلسترول ( چربی خون )
 • پاک کننده و مقوی کبد
 • کاهش دهنده فشار خون و غلظت خون
 • انرژی زا و برطرف کننده خستگی
 • سرشار از ویتامین ها
 • سرشار از آنتی اکسیدان قوی
 • افزایش دهنده سطح ایمنی بدن
 • تقویت کننده اعصاب

عصاره یائسگی عالیان _ زرنک

موارد مصرف:

 • کنترل عوارض یائسگی
 • گُر گرفتگی
 • خفقان
 • بالا رفتن فشار خون
 • چاقی مفرط

عصاره قاعده آور عالیان _ هزاربرگ

موارد مصرف:

 • تنظیم عادت ماهیانه
 • رفع گرفتگی قاعدگی
 • افزایش هورمون
 • تقویت تخمدان
 • سندرم پیش از قاعدگی

عصاره ملین عالیان _ نیل تاک

موارد مصرف:

 • رفع یبوست های صفراوی و سوداوی
 • پاکسازی معده و روده
 • دفع سموم بدن
 • رفع ورم معده
 • نفخ معده و روده

عصاره معده عالیان _ رافویه

موارد مصرف:

 • رفع دل درد
 • سوزش معده
 • ورم معده
 • ریفلاکس

عصاره مصفای خون _ آرتیشو

موارد مصرف:

 • از بین بردن غلظت خون
 • تصفیه خون
 • رقیق نمودن خون
 • رفع چربی خون

عصاره مسکن کودکان عالیان _ وارنگبو

موارد مصرف:

 • رفع دل درد کودکان
 • رفع نفخ معده و دلپیچه کودکان
 • آرام بخش
 • خواب آور کودکان
 • ضد درد کودکان

عصاره لاغری عالیان _ کمون

موارد مصرف:

 • کاهش وزن
 • چربی سوز
 • رفع اشتهای کاذب
 • از بین برنده چربی های زیر پوست
 • رفع بلغم معده

مقدمات حجامت به همراه تقویم حجامت ۱۳۹۸

کلیه مقدمات ابتدایی قبل و حین حجامت

تفسیر رنگ خون قاعدگی بانوان

رنگ خون قاعدگی بانوان رابطه مستقیمی با سلامتی و بیماری آن ها  دارد که باید به آن بطور جدی توجه شود. قاعدگی بانوان دقیقا مثل علایم بیماری های دیگر فشار خون، تب بالا و … درباره سلامتی بانوان سخن می گوید و از علایم حیاتی بدن است. شما با توجه به رنگ خون قاعدگی میتوانید تشخیص بدهید که آیا شخص مورد نظر بیمار هست یا خیر. در این بخش درباره انواع رنگ خون قاعدگی و بیماری هایهای مربوط به هرکدام توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. با بابونه همراه باشید.

مزاج شناسی

شناخت مزاج و دستورات اصلاح مزاج

خواص و نحوه مصرف روغن آرگان

در این مطلب درمورد چگونگی تشخیص روغن آرگان اصلی و همچنین در مورد خواص و کاربرد های آن صحبت و در ادامه شما را با روش های مصرف روغن آرگان آشنا خواهیم کرد. پس با بابونه همراه باشید..

معرفی زغال فعال و روش های مصرف آن

زغال فعال شده یک پودر کاملاً سیاه رنگ، بدون بو و بدون طعم است که از زغال یعنی مواد دارای کربن مانند چوب به دست می آید.
زمانی که زغال در دمای بالا و در محیط خلأ و بدون اکسیژن با گاز اکسید کننده یا
مواد شیمیایی حرارت داده می‌شود فعال شده و به پودری سیاه رنگ تبدیل می‌گردد که این پودر همان کربن خالص است.
این فعال شدن زغال، قابلیت‌های آن افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند مواد گوناگونی را جذب کند.

پست های مرتبط

حجامت

ثبت نظر

مطالب سایت

بالا