قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی بابونه

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده مناسب از خدمات فروشگاه بابونه به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت فروشگاه بابونه جهت ثبت سفارش، استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوها، محصولات، مطالب، محتوا و کلیه خدمات ارائه شده توسط سایت فروشگاه بابونه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین آگاه بودن به نحوه استفاده هرکدام می باشد.

ضمنا توجه داشته باشید که شرایط و قوانین مندرج در این صفحه کامل بوده و جایگزین کلیه توافق‏‌ها و قوانین قبلی تلقی میشود

 

تعاریف

مطابق مفاد قانون تجارت الکترونیک و به منظور شفاف سازی اطلاعات و همچنین جهت ایجاد برداشت مشترک کاربران از مطالعه واژه های به کار رفته در بخش قوانین و مقررات سایت بابونه، تعاریف کاملی از کلمات بکار رفته در آن تهیه گردیده که به شرح زیر میباشد:

الف. فروشگاه: یعنی فروشگاه اینترنتی بابونه به عنوان فروشنده
ب. سایت: یعنی وب سایت فروشگاه اینترنتی بابونه به آدرس www.babooneh.net
ج. محتوای سایت: یعنی کلیه اطلاعات از جمله قیمت، متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت و وبلاگ
د. کاربر میهمان: یعنی هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت فروشگاه بابونه شده باشد، کاربر میهمان تلقی می شود.
ه. عضو: یعنی هر شخص حقیقی که بنا بر مشخصات هویتی قابل استناد به عضویت سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.
(عضویت اشخاص حقوقی صرفا از طریق نماینده حقیقی وی امکان پذیر خواهد بود.)
و. مشتری: یعنی کاربر یا عضوی که از سایت خرید می نماید.
ز. سفارش: یعنی کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و با تکمیل فرآیند سفارش گذاری در سایت ، قصد خرید آنها را اعلام می نماید.
ک. فروشگاه اینترنتی بابونه: کلیه خدمات ، امکانات و محصولاتی که از طریق درگاه اینترنتی به نشانی www.babooneh.net در اختیار کاربران قرار میگیرد.

 

راه های ارتباطی کاربران با فروشگاه بابونه

کاربران و مشتریان گرامی صرفا میتوانند از طریق راه های ارتباطی زیر با فروشگاه بابونه ارتباط برقرار نمایند.
همچنین فروشگاه بابونه در قبال مزاحمت افراد سودجو که از روش های دیگر اقدام به برقراری ارتباط میکنند هیچ مسئولیتی را به گردن نخواهد گرفت.

  1. سایت اصلی به آدرس www.babooneh.net
  2. پیام رسان های واتس اپ با شماره سر خط ۰۹۱۳۴۰۴۲۱۶۳
  3. پیام رسان تلگرام با شماره سرخط ۰۹۱۳۴۰۴۲۱۶۳
  4. پیامرسان اینستاگرام با آدرس https://www.instagram.com/babooneeh
  5. پست الکترونیک به آدرس babooneeh@gmail.com
  6. شماره تماس های ۰۹۱۳۴۰۴۲۱۶۳ و ۰۳۱۳۳۲۷۴۷۷۸ 
 

ثبت سفارش

 
ثبت سفارش در فروشگاه بابونه به دو روش صورت میپذیرد:
الف_ خرید آنلاین از سایت فروشگاه بابونه
ب_ خرید به روش پرداخت در محل
 
 
روش اول خرید آنلاین از سایت
که در این روش مشتری باید به سایت فروشگاه بابونه مراجعه نماید و به همان صورت که در صفحه «نحوه خرید از سایت» نیز آموزش داده ایم، بصورت آنلاین محصول خود را خریداری نماید.
 
 
روش دوم خرید به روش پرداخت در محل:
در این روش تمامی مراحل باید همانند روش قبل طی شده . با این تفاوت که در هنگام ثبت سفارش باید گزینه پرداخت در محل را انتخاب نمایید و هیچ گونه وجهی بصورت آنلاین واریز نخواهد شد. پس از ثبت سفارش فروشگاه بابونه موظف است که ظرف مهلت مقرر سفارش را بدست مصرف کننده برساند. مصرف کننده نیز موظف است که سفارش دریافتی را بررسی و ضمن اطمینان از صحیح و سالم بودن اقلام درخواستی، باید وجه آن را به مامور پست پرداخت نماید.
 

توجه:

_ توجه داشته باشید که تنها مرجع رسمی فروشگاه بابونه جهت ارائه خدمات و محصولات خود درگاه اینترنتی این فروشگاه به نشانی www.babooneh.net میباشد. یعنی مشتریان گرامی حتی اون دسته از عزیزانی که قصد خرید به روش پرداخت در محل را دارند باید حتما به این سایت مراجعه و توضیحات محصول یا محصولات مورد نظر را مطالعه فرمایند.
_ با توجه به تغیر قیمت روزانه محصولات، فروشگاه بابونه هیچ گونه مسئولیتی یا خسارتی را در قبال این تغییرات به عهده نمی گیرد. لذا توصیه می شود که ثبت و نهایی کردن سفارش خود را به روز های آتی موکول نفرمایید.
_ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین و مقررات سایت فروشگاه بابونه می باشد لذا توصیه میکنیم که مشتری قبل از ثبت سفارش صفحه قوانین و مقررات سایت را مطالعه نماید.

_ در هنگام خرید مسئولیت هر گونه خطا در درج آدرس و مشخصات پستی بعهده مشتری می باشد. لذا مشتری ملزم به پرداخت خسارت ها و هزینه های حمل و نقل ناشی از درج آدرس اشتباه می باشد.
_ مدت زمان ارسال سفارش از لحظه ثبت و نهایی کردن سفارش بین ۳ الی ۷ روز کاری می باشد. چنانچه این مهلت بیشتر از زمان اعلام شده بطول انجامید، مشتری موظف است که از طریق کد رهگیری به پورتال رهگیری مرسوله شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده و سفارش خود را رهگیری نماید یا مراتب را به همکاران ما در فروشگاه بابونه اطلاع دهد. فروشگاه بابونه موظف است که در اولین فرصت علت این تاخیر را بررسی نماید. (کد رهگیری مرسوله پستی، از طریق یکی از سرویس های پیامرسان فروشگاه بابونه به شماره همراه ثبت شده در فرم خرید ارسال میگردد)
توجه: سفارش شما در هر ساعت از شبانه روز ثبت گردد، فردای آن روز بسته بندی و آماده به ارسال می گردد و در ابتدای روز بعد پست خواهد شد. با این وجود چنانچه مشتری گزینه پیشتاز را انتخاب نماید قاعدتا سفارش وی ظرف مدت ۷۲ ساعت بدستش خواهد رسید.
_ منظور از روز کاری تمام ایام هفته (بغیر از ایام تعطیلی رسمی) می باشد. لازم به ذکر است که ثبت سفارش در سایت فروشگاه بابونه در کل ایام هفته امکان پذیر می باشد.

_ مشتری موظف است که در هنگام تحویل گرفتن بسته سفارش خود از مامور پست و قبل از امضا کردن رسید تحویل مرسوله، نسبت به صحت و سلامت بسته و محتویات آن اطمینان حاصل نماید و در صورت مشاهده هر گونه نقص و ایراد از دریافت بسته از مامور پست خودداری کند و مراتب را به همکاران ما اطلاع دهد. چنانچه مشتری به هر نحوی سفارش خود را از مامور پست دریافت نماید (سالم یا معیوب) بدان معناست که سفارش وی به صورت سالم تحویل گردیده . لذا هیچ مسئولیتی به عهده واحد ارسال کننده و فروشگاه اینترنتی بابونه نمی باشد.
چنانچه مشتری خرابی یا معیوب بودن سفارش خود را قبل از دریافت آن اعلام نماید ، فروشگاه بابونه موظف است که بلافاصله رسیدگی و نسبت به ارسال مجدد کالا های خریداری شده اقدام نماید.
توجه داشته باشید که چنانچه مشتری اقدام به تحویل گرفتن بسته معیوب نماید بدان معناست که سفارش بصورت کاملا سالم بدست وی رسیده و فروشگاه بابونه در این حالت هیچگونه خسارتی را بعهده نخواهد گرفت.
_ اعلام کد رهگیری مرسوله توسط فروشگاه بابونه به این معناست که مرسوله ارسال گردیده و از آن لحظه به بعد وظیفه رهگیری مرسوله بعهده خود خریدار می باشد.
_ در هنگام دریافت سفارش از مامور پست، ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی می باشد.
_جهت ثبت سفارش در سایت فروشگاه بابونه هیچ گونه الزامی نسبت به ثبت نام خریدار نیست و مشتریان می توانند بدون ثبت نام در سایت سفارش خود را ثبت و خرید نمایند.
_ در صورت منصرف شدن مشتری از خرید باید تصمیم خود را در همان روز بلافاصله به فروشگاه بابونه اطلاع دهد. فروشگاه نیز متعهد می گردد که وجه سفارش را با احتساب ضرر های احتمالی ظرف مدت ۴۸ ساعت به حساب مشتری واریز نماید.
_ بعلت مصرفی بودن همه محصولات موجود در فروشگاه بابونه، امکان عودت یا تعویض کالای فروخته شده وجود ندارد. بنابر این توصیه می شود که مشتری در انتخاب خود نهایت دقت را بعمل آورد.
_با توجه به ثبت سیستمی سفارش و همچنین جهت جلوگیری از بروز تخلف، تغییر اطلاعات شخصی شما و مشخصات پستی میسر و ممکن نمی باشد. 

_استفاده از طرح های تشویقی و تخفیفی فقط در زمان مشخص شده امکان پذیر بوده و رزرو کالاهای مشمول طرح برای مشتریان امکانپذیر نمی باشد. به عبارت ساده تر مشتریان نمی توانند کالاهایی را که شامل طرح تخفیفی می شوند را رزرو نمایند. 
_فروشگاه بابونه موظف به ارسال محصولات در بسته بندی های کاملا پوشیده به همراه فاکتور خرید می باشد.
_ هزینه پست و ارسال مرسوله ها بصورت آنلاین توسط ماژول شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران محاسبه و در فاکتور درج شده و فروشگاه بابونه حق هیچگونه تغییر یا تصرفی در آن ندارد.
_ارسال سفارش بوسیله پیک موتوری فقط برای شهروندان اصفهانی محیا می باشد و فقط در سرویس پرداخت آنلاین امکان استفاده از این طرح محیاست و فروشگاه بابونه موظف است که نهایتا ظرف مدت ۲۴ ساعت نسبت به هماهنگی و ارسال سفارش اقدام نماید.
_ چنانچه مشتری کالایی را از سایت فروشگاه بابونه خریداری کرده باشد ولی مایل باشد
_ فروشگاه بابونه ملزم به فروش محصولاتی می باشد که موفق به اخذ تاییدیه های رسمی از سازمان های دولتی جمهوری اسلامی ایران (مانند: سازمان غذا و دارو، وزارت صنعت و معدن و تجارت، سازمان استاندارد ایران و …) گردیده اند.
_هرگونه پاسخگویی در قبال عدم کیفیت و ناکارآمدی محصول بعهده شرکت وارد کننده یا کارخانه تولید کننده محصول می باشد و فروشگاه بابونه در این زمینه پاسخگو نمی باشد.
_ براساس مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی و هماهنگی های صورت گرفته با پلیس فتا و نیروی انتظامی، تحویل کلیه سفارشات صرفا در محل درب اصلی ساختمان صورت میپذیرد. بر همین اساس مشتری موظف است که در هنگام دریافت سفارش اقدامات امنیتی را رعایت نموده و به درب ساختمان مراجعه نماید.
_ در بسیاری از بخش های سایت فروشگاه بابونه امکان تبادل نظر، گفتگو با سایر کاربران، ایراد سوالات و درج انتقادات محیا گردیده و فروشگاه بابونه از طریق مراجع ذیصلاح حق برخورد قانونی با افرادی که اقدام به انتشار توهین، دروغ، افترا، مطالب غیر اخلاقی، تهدید و هر گونه جملات ناشایست دیگر میکنند را دارد. علاوه بر آن فروشگاه در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران دارای اختیار کامل می باشد.
_ کلیه توضیحات محصولات توسط سازندگان یا وارد کنندگان محصول ارائه گردیده و فروشگاه بابونه در قبال هر گونه مغایرت بی تقصیر و فاقد هر گونه مسئولیت است.
_ هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن اطلاعات، افشا یا هک شدن اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.
_ کاربران موظف به حفاظت و جلوگیری از اشتراک گذاری اطلاعات شخصی و نام کاربری خویش می باشند. و مسئولیت هر گونه از این قبیل سهل انگاری ها بعده خود کاربر می باشد.
_ کلیه محتوای سایت صرفاً متعلق به فروشگاه بابونه بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده از این محتوا بدون کسب مجوز مکتوب از فروشگاه بابونه، غیر مجاز اعلام گردیده و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.
_فروشگاه بابونه در برابر تغییر و حذف محتوای سایت از قبیل مفاد قوانین و مقررات، محصولات، اطلاعات محصولات، مطالب و مقالات روزانه و .. مختار و مجاز می باشد.
_ فروشگاه در هر زمانی اختیار این را دارد که بنا به صلاح دید خود، ارائه سرویس به مشتریان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف یا متغیر سازد و نسبت به تغییر یا حذف کلیه محتوا یا خدمات خویش اقدام نماید.
_ فروشگاه بابونه در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها و تراکنش‏‌های مالی از طریق دفتر مرکزی (واقع در اصفهان) پردازش می‏‌شود.
_ کاربران موظفند تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف افراد سودجو، مراتب را جهت پیگرد قانونی به بخش روابط عمومی فروشگاه بابونه اطلاع دهید.
_ فروشگاه بابونه خود را نسبت به حفظ حریم و اطلاعات شخصی کاربران مسئول میداند. به صفحه سیاست های حفظ حریم خصوصی مراجعه گردد.
_ برای خرید از سایت فروشگاه بابونه سن قانونی (۱۸ سال تمام) الزامی می باشد. در غیر اینصورت می بایست خرید از سایت توسط والدین یا قیم قانونی انجام شود . عدم رعایت این امر راسا بر عهده مشتری خواهد بود.
_ مشتری با ثبت شماره تماس یا آدرس ایمیل خود این اجازه را به فروشگاه میدهد تا از طریق همین راه های ارتباطی با وی ارتباط برقرار شود.
_ فروشگاه بابونه این اجازه را دارا میباشد که از طریق سرویس پیام کوتاه یا ایمیل، کلیه امور اطلاع رسانی خود را انجام دهد. البته این سرویس از جانب مشتری قابل لغو کردن میباشد.
_ با توجه به اینکه برخی از کاربران در هنگام خرید بعلت عدم آشنایی با خرید اینترنتی، رمز و اطلاعات حساب خود را در اختیار یکی از آشنایان قرار میدهند، فروشگاه بابونه هیچ مسئولیتی را در قبال انجام این کار شما متقبل نمیشود. لذا توصیه میکنیم که از افشای اطلاعات حساب بانکی خود در نزد اطرافیانتان خودداری فرمایید
_ قوانین فروشگاه بابونه که بصورت کامل در این صفحه خدمت شما ارائه گردید مشتمل بر۱۹ ماده می باشد که در هر زمانی توسط فروشگاه بابونه قابل تغییر است.